Putin spotka się z Merkel w Moskwie

1

Dokładnie 20 sierpnia na Kremlu odbędzie się spotkanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

– Planowane jest omówienie stanu i perspektyw rozwoju współpracy dwustronnej w różnych dziedzinach, a także rozważenie szeregu aktualnych kwestii międzynarodowych i regionalnych – poinformowało w piątek biuro komunikacji Władimira Putina.

Czytaj również: Unia Europejska przedłużyła sankcje gospodarcze wobec Rosji o sześć miesięcy

Wcześniej tego samego dnia podobny komunikat wydał rzecznik niemieckiego rządu, Steffen Seibert. Zapowiedział, że 20 sierpnia Angela Merkel wyjedzie do Moskwy, a 22 sierpnia odwiedzi Kijów.

Ostatni raz Putin i Merkel prowadzili bezpośrednie rozmowy w styczniu 2020 r. w stolicy Rosji. Następnie liderzy dzwonili do siebie kilka razy, ostatni raz 21 lipca tego roku. 

W marcu 2021 r. odbyły się również trójstronne negocjacje w formie wideokonferencji z udziałem Putina, Merkel i prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

W tym roku kończy się czwarta kadencja kanclerz Merkel, która nie zamierza startować w kolejnych wyborach. O tym, kto zostanie nowym kanclerzem Niemiec, zdecydują wyniki wyborów do Bundestagu, które odbędą się 26 września.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / EU2017EE Estonian Presidency

One thought on “Putin spotka się z Merkel w Moskwie

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Naczelny lekarz szpitala w Osetii Północnej trafił do aresztu domowego

sob. sie 14 , 2021
Jak podaje TASS, naczelny lekarz szpitala w Osetii Północnej, Władimir Pliev trafił do aresztu domowego. Chodzi o wypadek w jego placówce, w wyniku którego zmarło 11 pacjentów chorych na COVID-19. Leninski Sąd Rejonowy we Władykaukazie wysłał na dwa miesiące Władimira Plieva, naczelnego lekarza republikańskiego szpitala klinicznego w Północnej Osetii, do […]
%d bloggers like this: